Африка: најдобрите сајтови за спортско обложување

29 Декември 2022 од Фаустин Џуфуе

Кои се најдобрите сајтови за спортско обложување во Африка ? Спортското обложување во Африка порасна со скокови и граници во изминатата деценија. Иако спортското обложување во Африка сè уште е неколку чекори поназад за разлика од другите делови на светот, огромната популарност на онлајн обложувањето низ Африка го направи овој сектор профитабилен сектор за инвеститорите.

Исто така, африканските обложувалници имаат плејада на спортски настани, казина и други игри на маса исто како и нивните колеги ширум светот.

Букмејкерите обично ја истакнуваат големината бонус за добредојде како маркетинг аргумент за привлекување нови клиенти и поттикнување да се обложуваат на ФИФА или на кое било натпреварување.

Статија за читање: Како да заработите пари со Quora ?

Et Интернет-локациите за обложување во Африка не се изоставени. Покрај тоа, мора да се препознае, ефектот се чувствува особено кај почетниците.

Бонусот за добредојде се претставува како можност за обложување многу поголемо отколку што вообичаено би можеле да си дозволат.

Еве две списоци на најдобрите сајтови за спортско обложување во Африка. Првиот ги претставува сајтовите кои прифаќаат фиат валути и вториот список, сајтовите кои прифаќаат само криптовалути. Да одиме!!

🌿 Најдобрите сајтови за спортско обложување во Африка кои прифаќаат само Fiat

Спортското обложување е многу популарно во Африка. Љубовта кон спортот помогна да се одржи овој интерес.

Заедно со фактот дека обложувањето е олеснето благодарение на интернетот и влезот на неколку сајтови за спортско обложување.

Статија за читање: Депозити и повлекувања на 1xBit: Како функционира

Поради големиот број на достапни онлајн обложувалници, работевме напорно за да ја просееме долгата листа и да ги извадиме најдобрите обложувалници во Африка. Еве некои од најдобрите обложувалници во Африка.

🌿⚡️ Betwinner

BetWinner е сајт спортска книшка која нуди спортско обложување и еспорти. Ова има предности и недостатоци кога станува збор за изборот на вистинското место за обложување на Esports.

Овие постари обложувалници имаат тенденција да понудат поширок опсег на опции за плаќање, подобра услуга за клиентите и солидна лиценца бидејќи тие подолго работат со традиционалните спортови.

Сепак, повеќето локации специфични за Esports вклучуваат дополнителни функции и криптовалути достапни за оние кои едноставно бараат Esports.

Покрај квалитетот на услугите и разновидноста на понудените спортови и облози, Betwinner нуди многу интересен бонус за добредојде: 100 € понудени на вашиот прв облог.

Затоа, можете да се обложувате големи без да ризикувате, и на широк избор на облози и спортови. Што повеќе ?

Статија за читање: Како да креирате coinrule сметка ?

За оние кои се прашуваат дали букмејкерот има апликација, бидете спокојни: нема да бидете разочарани.

Можете да креирајте ја вашата Betwinner сметка денес и започнете со обложување. Најдобар промотивен код во Betwinner е argent2035

Регистрирајте се на Coinbase et добие 10 долари по првото купување на криптовалути

Преку својата апликација, BetWinner ви овозможува да играте инстантно од вашиот мобилен телефон или таблет – iOS и Android. Само преземете ја апликацијата за единствено мобилно искуство.

Ќе можете да ставате облози пред и за време на натпреварите, да барате дарежлив бонус за добредојде, да следите настани во живо и многу повеќе. еве како преземете ја апликацијата Betwinner со леснотија.

🌿⚡️ 1xbet

1xbet е несомнено врвен избор за спортско обложување низ Африка. Создаден е во 2007 година.

Иако не е родна африканска обложувалница, таа доби илјадници клиенти во Африка.

1xbet домаќини над 50 спортски настани и стотици пазари за обложување. Навигацијата по платформите 1xbet е беспрекорна со фантастични вградени функции за да уживате во обложување како што се обложување во игра, пренос во живо, опција за повлекување и одговорна услуга за поддршка.

Статија за читање: Нови начини да заработите пари на TikTok

1xbet е онлајн букмејкер, и тие исто така имаат начини на плаќање уникатни за сите африкански земји. Тоа е безбедно за обложувачите и тие исто така му даваат големо значење на одговорното коцкање.

Популарноста на 1xbet воопшто во Африка е доказ за нивните фантастични мобилни апликации. Мобилната апликација не е само прекрасна иновација за обложување, туку низа искуства за спортско обложување.

1xbet им нуди на своите африкански клиенти пренослива, динамична и неверојатна мобилна апликација која ги исполнува сите нивни активности за спортско обложување.

Букмејкери Предности и купони кодови Обложувајте се сега
1XBET

✔️Бонус за добредојде
✔️Широк асортиман на игри со автомати
✔️Различни игри во казино во живо

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : WULLI
Побарување 1500 € + 150 SF бонус
888Starz казино

✔️ Голем асортиман на игри
✔️ Опции за дилер во живо
✔️ Мобилна апликација за казино

👉 Бонуси: Добијте до 300 евра
???? Промотивен код : 200 евро
Побарајте бонус од 300 евра
MELbet казино

✔️ Најдобро оценето портфолио на казино
✔️ Огромен бонус за нови клиенти
✔️ Најквалитетни игри со дилери во живо

???? Бонус : до 1750 € + 290 бесплатни вртења
???? Промотивен код : ml_159436
побарување1750 € + 290 Бесплатно вртење
BetWinner казино

✔️ Широк спектар на казино игри во портфолиото на Betwinner
✔️ Многу практични банкарски портали
✔️ Прекрасни бонуси со промо кодови

👉 Бонуси: 1500 € + 150 слободен врти
???? Промотивен код : argent2035
Побарајте 1500 евра + 150 бесплатни вртења
мега-облог-лого-транспарентно Мега облог

✔️ Доверливо казино
✔️ Широк асортиман на автомати
✔️ Казино игри во живо со вистински дилери

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : FDDC
Побарајте бонус од 1000 евра
ВИДИ ПОВЕЌЕ

Мобилната апликација 1xbet е достапен за Корисници на Android и iOS преку веб-страницата во делот „ Апликации ».

Мобилната апликација нуди повеќе од 30 месечни спортски настани на целиот свет. Африканските играчи гледаат стотици настани преку функцијата за пренос во живо на апликациите.

Направете како нас кликнете овде за да ја креирате вашата сметка и почнете да се обложувате на 1xbet. Најдобриот промотивен код на 1xbet е wulli.

🌿⚡️ МелБет

Мелбет е познат по своите неверојатни услуги за спортско обложување. Од 2012 година, кога е основан, Melbet покажа голем потенцијал кога станува збор за обезбедување на одличен производ на пазарот.

Melbet е лиценциран во Курасао и Нигерија.

Победи со Betwinner

Добијте 200% бонус по вашиот прв депозит. Користете го овој официјален промотивен код: argent2035

Мелбет нуди 30 настани на пред-натпревар месечно за обложување. Тие исто така обезбедуваат услуга за пренос во живо која прикажува тони натпревари од врвни лиги, како Ла Лига, Бундеслига, Премиер лига итн. во висока дефиниција.

Le Најдобар белег сепак е нивниот Multi-Live, каде корисниците имаат можност да гледаат и да се обложуваат на најмногу 4 различни спортски настани.

Статија за читање: Како да заработите пари на Cointiply ?

Едно од главните достигнувања на Мелбет е тоа што тој е медиумски партнер на шпанската Ла Лига каде легендарните тимови како Реал Мадрид и Барселона излегуваат на теренот.

Мелбет има посветено многу ресурси за поддршка на клиентите. Тие имаат посветен тим кој е достапен во текот на денот.

Можете да ги контактирате преку разговор во живо, телефон и е-пошта. Нуди 200% бонус при вашето прво полнење. Уживај. Ако сакате да победите на Мелбет, кликнете овде за да ја креирате вашата сметка. Најдобриот промотивен код на Melbet е: ml_159436

🌿⚡️ 22Bet

22Bet е сајт Европска компанија за онлајн коцкање основана во 2018 година. Нејзината цел е да им обезбеди најдобро можно онлајн обложувачко искуство за играчите ширум светот.

Од своето основање, тие се проширија низ Европа и низ целиот свет.

Покрај спортското обложување, 22Bet нуди сеопфатно онлајн казино, вклучувајќи слотови, игри на маса и казино во живо.

Статија за читање: Како да се најавите со Walletconnect ?

Копавме да ги истакнеме клучните точки и да дадеме сигурен преглед на 22Bet за да ви помогнеме да одлучите дали тие се соодветни за вас.

Ја освои и круната затоа што тој нуди два бонуси за добредојде, бонус за добредојде за спорт и бонус за добредојде во казино.

И со делот за казино кој вклучува неколку многу интересни плочки, љубителите на казино сигурно ќе имаат одлично време на 22bet.

Обложувачите можат да користат 22bet промотивен код и изберете да го добиете бонусот за добредојде за спорт или бонусот за добредојде во казиното на страницата на операторот. Ако сакаш тестирајте го овој обележувач, кликнете овде. Не треба да имате промотивен код за да имате корист од бонусот за добредојде.

🌿⚡️ 1win

1win е букмејкер релативно ново што се стекна со добра репутација. Обложувачите ќе најдат огромен избор на игри, дарежливи бонуси за добредојде и промоции.

1win, исто така, поседува лиценца Курасао, што го прави легитимен сајт за онлајн обложување.

Тој нуди многу корисни функции за онлајн обложување, како што е вкупниот бонус за пријавување 500% на четири депозити, мобилна апликација за Android и iOS, десктоп апликација за Windows, износ на депозит минимум 1 УСД и многу повеќе.

Веб-страницата 1win е лесна за навигација и ако сте се обложиле со други спортски книги, ќе изгледа познато, со јасно наведени спортови.

Статија за читање: Како да направите депозити и повлекувања на сметка на Skrill ?

Како и многу други веб-локации за онлајн обложување, 1win нуди A-Z на спортови за обложување на левата страна на вашиот екран.

Кликнете на кој било спорт и ќе ги отворите сите актуелни пазари поврзани со тој конкретен спорт.

Откако ќе го пронајдете спортот на кој сакате да се обложувате, сè што треба да направите е да кликнете/допрете на тој спорт за да ја видите целата палета на пазари, а со кликнување на кој било облог ќе го додадете во вашата обложувачка ливче.

Ако сакате да тестирате 1win денес, тоа е едноставно. Кликнете овде за да ја креирате вашата сметка 1 победа. Најдобриот промотивен код 1win што треба да се користи е: Фауст

🌿⚡️ Бет9ја

Бет9ја е онлајн обложувалница која нуди обложување на големи спортски настани кои работат во Нигерија.

Се тргува под KC Gaming Networks Limited и управувана од серија акционери од повеќе националности, веб-локацијата е лиценцирана од Одборот за лотарии на државата Лагос (LSLB) со дозвола да работи во други делови на Нигерија.


Bet9ja можеби е вториот најпосетуван букмејкер во Нигерија. Bet9ja е во сопственост на Кунле Сонаме, кој е и претседател.

Статија за читање: Како да креирате сметка на Neteller ?

Добрата работа за bet9ja е што ја има страницата за обложување толку многу методи за депонирање. Најпопуларните начини на депонирање се депозити со картички на банкомат, онлајн банкарство и плаќања преку е-паричници како Quickteller и OPay.

Сè што треба да направите е да го изберете оној кој ви одговара. најдобро одговара и финансирајте ја вашата сметка.

🌿⚡️ Мега облог

Релативно нов букмејкер, Мегапари е основана во 2019 година и доаѓа со искуство во Источна Европа и лиценца од Курасао.

Играчите можат лесно да се регистрираат преку е-пошта, телефон или социјални медиуми.

Megabet е познат по обезбедување конкурентни коефициенти, како и повеќе од 300 дополнителни облози на врвни настани, пренос во живо и скоро инстант повлекувања. Мегабет има а мобилна апликација за андроид и iOS.

Тоа е една од најновите онлајн обложувалници кои имаат за цел да им овозможат на обложувачите исклучително искуство со игри.

За да ја докажат својата посветеност на играчите, африканските играчи можат да вршат плаќања и исто така да користат локални банкарски методи.

Уникатниот систем за обложување на MegaPari им овозможува на играчите да ги менуваат своите уплатници и да ги заменат или избришат.

Статија за читање: 5-те услови за успешно креирање на вашиот бизнис

Африканските играчи не само што ќе имаат корист од големите шанси, туку и од дарежливите промоции и бонуси за лојалност понудени на страницата.

Веб-страницата нуди обложување на крикет, фудбал, хокеј на мраз, биатлон, бејзбол, бокс, пинг-понг, снукер, велосипедизам, ватерполо и многу други спортови кои ги опфаќаат сите големи настани.

Веб-страницата тврди дека ѝ веруваат неколку стотици илјади активни корисници. Услугата е доста професионална и може да се обложите на страницата со доверба бидејќи страницата нуди висок степен на безбедност и приватност. Кликнете овде за да почнете да заработувате со Мага Пари.

🌿⚡️ 888starz казино

888Starz е казино наградуван каде што можете да најдете избор на онлајн слотови, блек џек, бакара, кено, бинго и казино игри во живо.

Ете го има над 4000 игри на страницата, и тие доаѓаат од најугледните продавачи на софтвер.

888Starz има посебен таб за пребарување омилени игри каде што треба само да го внесете името на насловот. Дополнително, можете да пребарувате игри по популарност или по азбучен ред.

Не само што страницата обезбедува популарни игри за играчите, туку има и специјални верзии како што се џекпот игри, брзи изданија и игри во стилот на хинди.

Статија за читање: Зелените финансии во срцето на глобалните грижи

Искуството за играње 888Starz е мазно и удобно. Игрите се вчитуваат брзо и играчите можат веднаш да пристапат до нив.

Корисничкото искуство е интуитивно, а секој дел е достапен со само неколку кликања. Ако ти пристапете до мобилната страница 888Starz, ќе имате корист од истото ниво на квалитет. Играчите можат да пристапат на страницата од прелистувачот и домашната апликација.

La целокупната функционалност е одлична, но ќе наидете и на некои недостатоци. Нормално е. Ако сакате да победите со 888Starz, ве советувам кликнете овде за да ја креирате вашата сметка 888starz. Еве го најдобриот промотивен код што треба да го користите: 888_4182

🌿 Најдобрите африкански сајтови за спортско обложување кои прифаќаат само криптовалути

🌿⚡️ 1xbit

1xBit е провајдер Услуги за казино и спортска книшка само за крипто кои поддржуваат различни дигитални валути.

Тоа е сајт за спортско обложување и казино што им овозможува на своите играчи да се прават депозити и ставајте облози во Биткоин.

Всушност, на нивната веб-страница тие тврдат дека тие се главната веб-страница на Bitcoin Sportsbook и Casino. 1xBit е основан во 2016 година и е лиценциран и регулиран од Здружението за интернет игри на Курасао (CIGA).

Статија за читање: Како да се успее во Dropshipping во Африка во 2022 година?

Една добра работа за 1xBit е што нивната веб-страница е преведено на повеќе од 60 јазици, што значи дека нивната база на податоци за корисници е доста голема.

И веб-страницата е исто така пријателска за мобилни телефони. Инаку, 1xBit има и a мобилна апликација за уреди со iOS и Android.

Тие прифаќаат само Биткоин и други криптовалути. Ова не е недостаток, бидејќи всушност можете да изберете над 40 криптовалути што се користат на платформата.

Тие вклучуваат Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dash, Litecoin, Tether и многу повеќе!

Една од предностите е тоа што времето за обработка на криптовалутите е многу побрзо од чекањето за банкарски трансфери и плаќања со картички. Друга работа, нема такси за трансакција.

Само такси за блокчејн, што е прилично стандардно. Минималниот депозит е... Колку сакате.

Всушност, не е потребен минимум депозит со 1xBit за да започнете со користење на платформата. Започнете да се обложувате со вашите криптовалути уште денес. Кликнете овде за да ја креирате вашата 1xbit сметка. Официјалниот 1xbit промотивен код е: 200 евро

🌿⚡️ влоговите во казино

Влогот е онлајн казино. Со него управува Medium Rare NV, компанија лоцирана во Курасао. Тоа е меѓународна компанија со канцеларии во Србија, Австралија и Кипар и вработува персонал ширум светот.

Порано многу присутна во заедницата CSGO, страницата постепено се оддалечи од игри за да стане полноправно казино.

Стак нуди традиционални казино игри (како слотови, блек џек и рулет) и спортско обложување. Создавањето сметка за казино за удел е многу лесно. Го можеш тоа за 2 минути точно.

Статија за читање: Како ефикасно да управувате со готовината?

Корисниците на влогот генерално не се занимаваат со валути на Fiat. Тие само депонираат и повлекуваат криптовалути на нивната сметка.

Салдото на сметката може да се повлече во еквивалентна вредност на криптовалутата, а потоа повторно да се депонира во личниот паричник за криптовалути на корисникот.

Влогот не е не само најголемото онлајн казино за криптовалути, но и платформа за спортско обложување, со ексклузивни автомати, партнерства со големи спортски спортисти итн.

Статија за читање: Особеностите на исламските банки

Амблематична фигура на казиното, Stake нуди широк спектар на игри за да се обидете да го освоите џекпотот. Тука е сè треба да знаете за Stake Casino. Еве го промо-кодот што ви дава бонуси во Казиното на удел: 6eacddf4d2