Како да се обложувате на тенис на 1xbet 

Март 29 2023 од Фаустин Џуфуе

Понуди понуда тенисот е лесен како обложување на фудбалот. Тенисот е еден од трите најпопуларни спортови и љубителите можат да се најдат низ целиот свет. Во светот на спортското обложување, тенисот се смета за еден од најпопуларните спортови, после фудбалот.

Љубителите на тениските натпревари и обложувачите специјализирани за други спортови се обложуваат на него затоа што сметаат дека е лесно предвидлив.

Статија за читање: Како да успеете во деловните преговориe?

Всушност, едноставноста и леснотијата на обложување тенисот е илузија. Ѓоковиќ може да загуби кога обложувалниците даваат коефициент 1,01 за победа, а аутсајдерот кој беше во склад со коефициентот во 14,00 може да победи. Како и во секој друг спорт, има нијанси во кои треба да истражувате.

Предноста на овој тип на обложување е тоа што може да ви бидат вратени ако изгубите. Но, постои еден услов. Мора да креирајте ја вашата сметка со официјален промотивен код.

Нашето партнерство со 1xbet ни овозможи да имаме а код Промоција за враќање на готовина од 10%. на вкупниот износ на загубите. Користете го овој промотивен код: Фауст

Да одиме !!

🏸Видови тениски облози

Почетниците обично се обложуваат на победа на еден од тенисерите во натпреварот, игнорирајќи ги другите опции за обложување.

Главниот резултат не е волшебна пилула, понекогаш е попрофитабилно да се земат дополнителни резултати. Следно, ќе ги разгледаме најпопуларните видови тениски облози.

Главниот резултат: или P1 или P2 победа, за среќа не може да има реми, што значително го поедноставува животот на обложувачите кои инвестираат во тенис.

Вкупно игри - Мора да предвидите дали на натпреварот ќе се одиграат повеќе или помалку натпревари од наведениот број.

Вкупно сетови - Можете исто така да се обложувате на бројот на одиграни сетови во тениски натпревар.

Хендикеп или азиски хендикеп: облози за победа на натпревар врз основа на даден хендикеп. Можете да се обложувате однапред на сетови и игри.

Точен резултат - Во овој случај, играчот мора правилно да предвиди со каков резултат ќе заврши натпреварот.

Освојте сет: залог на победникот на одреден сет. Исто така, можете да земете хендикеп на поединечни сетови и да се обложувате на вкупни сетови.

Долгорочни облози: резултати од турнирот, на пример, победник на Ролан Гарос, Дејвис куп, Австралија Опен итн.

🎾 Големи меѓународни првенства во обложување во тенис

Тениските турнири се одржуваат во текот на целата година, а секој од нив може да биде профитабилен во однос на обложување, доколку добро го владеете тенисот и ги знаете силните и слабите страни на спортистите.

Сепак, подобро е да се обложувате на најпрестижните натпреварувања, каде практично нема наместени натпревари и сите играчи играат со голема мотивација.

Статија за читање: Топ 15 платени сајтови за анкети 

Прво, обрнете внимание на Грен слем турнирите - четири натпреварувања кои се сметаат за најпрестижни во светот на тенисот:

Регистрирајте се на Coinbase et добие 10 долари по првото купување на криптовалути

Австралија опен е првиот Грен слем турнир во календарската година, кој традиционално започнува на крајот на јануари на терените во Мелбурн.

Ролан Гарос, Отвореното првенство на Франција или едноставно Ролан Гарос ги собира најдобрите играчи во светот секоја година во Париз на преминот од пролетта кон летото.

Вимблдон по Ролан Гарос, тенисерите се уште немале време за одмор, бидејќи на програмата се повикуваат да јадат јагоди и кајмак во Велика Британија и да се борат за победа на турнирот Вимблдон.

УС Опен ја затвора грен слем серијата, УС Опен се одржува во Њујорк на крајот на летото.

Законските конкурси се на Дејвис купот и Фед купот, турнири меѓу репрезентации, турнирите од АТП Мастерс 1000 сериите машки тенис и ВТА Премиер Задолжително, женски тенис, како и финалињата на АТП и ВТА шампионатите.

🎉 Како да се обложувате на тенис онлајн?

Штотуку ги разгледавме основите и сега е време да ги спроведеме во пракса.

Дали сте возбудени поради поставувањето на вашите први облози за пинг-понг? Еве чекор по чекор водич за тоа како да го направите тоа на платформите за онлајн обложување.

🎾 Регистрирајте се на 1xbet

Одете на веб-страницата 1xbet и кликнете на опцијата „регистрирани“. Направете лозинка и потврдете ја вашата сметка со внесување на вашиот телефонски број.

🎾 Направете депозит на вашата сметка

Одете на вашата сметка и изберете „депозит“. Ќе можете да ги видите сите методи на лекување кои ви се достапни.

Букмејкери Предности и купони кодови Обложувајте се сега
1XBET

✔️Бонус за добредојде
✔️Широк асортиман на игри со автомати
✔️Различни игри во казино во живо

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : WULLI
Побарување 1500 € + 150 SF бонус
888Starz казино

✔️ Голем асортиман на игри
✔️ Опции за дилер во живо
✔️ Мобилна апликација за казино

👉 Бонуси: Добијте до 300 евра
???? Промотивен код : 200 евро
Побарајте бонус од 300 евра
MELbet казино

✔️ Најдобро оценето портфолио на казино
✔️ Огромен бонус за нови клиенти
✔️ Најквалитетни игри со дилери во живо

???? Бонус : до 1750 € + 290 бесплатни вртења
???? Промотивен код : ml_159436
побарување1750 € + 290 Бесплатно вртење
BetWinner казино

✔️ Широк спектар на казино игри во портфолиото на Betwinner
✔️ Многу практични банкарски портали
✔️ Прекрасни бонуси со промо кодови

👉 Бонуси: 1500 € + 150 слободен врти
???? Промотивен код : argent2035
Побарајте 1500 евра + 150 бесплатни вртења
мега-облог-лого-транспарентно Мега облог

✔️ Доверливо казино
✔️ Широк асортиман на автомати
✔️ Казино игри во живо со вистински дилери

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : FDDC
Побарајте бонус од 1000 евра
ВИДИ ПОВЕЌЕ

🎾 Најдете го пазарот за тениски обложувалници

Сега е време да ги пронајдете најдобрите совпаѓања. НА"настани во живо"и"Урсинг натпревари“ може да се види на мрежата. Испитајте ги сите достапни игри и изберете една.

🎾 Најдете ги најинтересните опции за обложување за натпреварот

Одлучете за оптималните коефициенти и ставете го вашиот облог. Оценете ги коефициентите, статистиката на слоевите (разгледајте ги сите резолуции во овој напис), проверете ги шансите и вашиот облог ќе се врати десно од облогот.

🎾Направете го вашиот облог

Ова е последниот чекор. Само кликнете на копчето „Достават„или“поставете го облогот“, и готови сте!

🎉 Тениско обложување во живо

Дури и темелната анализа пред натпреварот не гарантира точна прогноза, поради што многу луѓе претпочитаат да ставаат облози за тенис во живо, а не прелими.

Ова е можност да се набљудува напредокот на натпреварот, да се процени силата на противниците и потоа да се обложи на одреден исход. Главното правило кога се обложувате на тенис во живо е брзо да реагирате на променливите ситуации.

Победи со Betwinner

Добијте 200% бонус по вашиот прв депозит. Користете го овој официјален промотивен код: argent2035

Статија за читање: Видови на онлајн рекламирање

Постои и одредена тактика за обложување во живо за тенис. Често се користат живи линии да се обложуваат на игри (на победникот на одредена игра). Оваа стратегија е погодна за оние кои знаат да го проценат квалитетот на играта, услугата и приемот на противниците.

Уште еден совет за обложување на натпревар во живо: важно е да земете го предвид психолошкиот момент. Технички, силен играч може да загуби сет или дури и меч ако направи грешка на првиот сервис, и речиси е невозможно да се предвиди ова однапред.

🏅 Најдобрите стратегии за тениско обложување

Можеби секој играч во обложувалница сонува да го најде каменот на филозофот, работна стратегија која секогаш ќе носи профит во тениското обложување.

За жал, ние немаме такви тајни, и тие воопшто не постојат, но можеме да препорачаме неколку одлични стратегии за да започнете.

🏵 Мартингал систем

Застарена стратегија која ни кажува да играме со коефициент од 2,00 и да ја удвоиме големината на облогот по секоја загуба и да се вратиме на оригиналниот износ на облог кога ќе победиме.

🏵 Стратегијата на Шчукин

Авторот на овој уникатен систем препорачува облози за победа на тенисерот кој ќе го изврши сервисот. По два порази, големината на облогот треба да се зголеми за еден - оригиналната големина на облогот.

🏵 Стратешка игра за прекини и точки на прекин

За поискусните играчи, препорачуваме да обрнат внимание на оваа стратегија, која накратко може да се опише на следниов начин: обложување на победа на фаворитот по брејк точката на аутсајдерот.

🏵 Финансискиот систем на Даламберт

Го поставуваме минималниот облог, кој исто така е 1 единица, по што ставаме облози и ја зголемуваме големината на облогот за 1 единица доколку изгубите и ја намалуваме за XNUMX единица по победничкиот облог.

Општо земено, треба да се забележи дека сите стратегии што се користат за обложување на тенис може да се поделат во две категории: универзални и ексклузивни стратегии во тенисот.

Првиот е систем кој се користи за различни спортови. Втората група се чисто тениски стратегии.

🏅 Накратко

Главната работа е да не никогаш не дејствувајте без анализа пред да се обложувате на тенис. Ако мислите дека сè е очигледно во оваа игра, тогаш веројатно е обратно.

Внимателно анализирајте ги сите аспекти од претстојниот тениски натпревар, пребарувајте информации на интернет и прочитајте го мислењето на професионалните аналитичари.

Статија за читање: Како да ги претворам моите потенцијални клиенти во клиенти ?

Запомнете дека секоја категорија (женски, машки и тенис во парови) има свои суптилности. Исто како што типот на курсот на кој тие играат додава свои нијанси на играта.Тенисерот кој има добри перформанси на земјена подлога може очајно да потфрли на трева. И многу други детали.