Топ 15 платени сајтови за анкети

Март 23 2023 од Фаустин Џуфуе

Корисникот на Интернет кој се регистрира и одговара на анкети на сајтови, давајќи свое мислење за даден производ, услуга или тема, може да се плати во евра или во подароци. Затоа, учесниците се наградени врз основа на секој одговор што го даваат на онлајн анкетата. Сè што треба да направите е да креирате профил преку регистрација. Ако ова дозволува наградување од неколку евра месечно, тоа не претставува плата на која може да се смета.

Пред да погледнете мислења за сајтовите за платени анкети и дали тие навистина ви дозволуваат да заработите пари, прво е неопходно да се дефинираат одредени точки.

Во принцип, платеното истражување се состои од плаќање пари или нудење подароци на испитаниците. Платените анкети се анкети понудени од сајтови кои работат за компании или брендови на производи.

Постојат неколку платени локации за анкети. Во оваа статија ќе ги претставиме првите 15 нејзини сајтови. Но, пред да започнете, еве како да изградите а Акционен план за изградба на онлајн бизнис

✔️ Гадин

И покрај името на чист сомнителен вкус, Гадин е сигурен платен сајт за анкети. Наградите се секогаш исти: пари, ваучери итн.

Покрај анкетите, може да ви се плати и за регистрација на сајтови, читање е-пошта или учество на натпревари.

Накратко, тоа е разновидно и се смета за сериозно, можете да одите таму со затворени очи. Конечно отворете ги очите сепак, во спротивно нема да можете да ги видите понудите.

✔️ Swag Bucks

Swagbucks е платформа која на корисниците им нуди награди за поени за едноставни дејства што треба да ги извршат онлајн, имено: вршење на веб-пребарувања; гледајте видеа, пробајте нови производи или нови апликации; одговори на платени анкети.

Ќе бидете наградени со Swagbucks поени кои потоа може да се претворат во подарок картички или готовина (преку трансфер на PayPal). 

Статија за читање: Предизвици и можности во маркетинг секторот

Понудените бесплатни картички за подарок се од готово 1500 меѓународни брендови, вклучувајќи ги Amazon, iTunes и долга листа на онлајн продавници.

Ако изберете да ги конвертирате вашите заработки на Swagbucks во готовина, можете да направите сигурен трансфер на вашата сметка на PayPal.

✔️ Моето мислење е важно

Еве, тоа се само анкети, нема спонзорство, и, на прв поглед, можете да заработите околу 4 евра на час потрошен на анкетите.

Ова е малку, но бидејќи работите од дома и не се бараат посебни вештини од вас, тешко дека би можеле да очекувате подобро.

Заработката е се враќа од 2,50 евра а секоја недела се организира ждрепка за да се освојат 2000 евра за пријавениот. Тоа не е најдобрата локација на листата, но сепак е доверлива и корисна.

✔️ Платени анкети

Стратегијата да се понуди награда на крајот од анкетата може да изгледа сосема логична. Учесниците ќе имаат поголема веројатност да одговорат на платени анкети отколку на анкети кои не нудат никакво внимание.

Сепак, овој метод има недостаток. Ризикувате да привлечете учесници кои не припаѓаат на вашата целна популација.

Ако не сте сигурни на кого ја испраќате вашата анкета, некои учесници кои немаат домашно милениче ќе ја преземат вашата анкета само за наградата.

Статија за читање: Методи за истражување на задоволството на клиентите

Овие учесници кои бараат профит може да ги искриват вашите податоци затоа што не се совпаѓаат со вашиот целен пазар или реагираат брзо и непромислено на вашите прашања.

Регистрирајте се на Coinbase et добие 10 долари по првото купување на криптовалути

Како што е кажано, наградите исто така имаат многу придобивки. Особено, тие ги охрабруваат тешко достапните популации да учествуваат во истражувањето.

Можете дури и да понудите индиректни награди на испитаниците, гест што ќе биде од корист на трето лице, како што е донација во добротворни цели на пример.

Анализата на секоја ситуација ќе ви овозможи да одредите дали е паметно да ги исплатите учесниците во вашето истражување.

✔️ Измешајте го одговорот

Мингл е платформа за мислење за луѓе во Европа кои сакаат да се вклучат во процесот на формирање мислење во нивната земја. Така, тие одговараат на прашањата поставени од економијата и науката денес.

Како член на мешање, вие учествувате во маркетинг истражувања и проекти за мислење на кои сте поканети преку е-пошта, СМС и/или известувања за мобилни телефони. Најчесто, ќе бидете интервјуирани преку онлајн прашалници.

Статија за читање: Како да успеете во дигиталното пребарување ?

Исто така, можно е да ве поканиме да го дадете вашето мислење преку мобилни прашалници на вашиот мобилен телефон. Покрај тоа, редовно спроведуваме студиски проекти.

Во рамките на овие проекти, можете да го разменувате вашето мислење за интересни теми со други членови на дружење во ограничена заедница. Или ви предлагаме да тестирате производ од реномирана марка дома.

✔️ Surveoo

Овде регистрацијата се врши за 30 секунди. Анкетите траат најмногу 25 минути. Веб-страницата е неодамнешна и доверлива, стапката на спонзорство е 10%.

Букмејкери Предности и купони кодови Обложувајте се сега
1XBET

✔️Бонус за добредојде
✔️Широк асортиман на игри со автомати
✔️Различни игри во казино во живо

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : WULLI
Побарување 1500 € + 150 SF бонус
888Starz казино

✔️ Голем асортиман на игри
✔️ Опции за дилер во живо
✔️ Мобилна апликација за казино

👉 Бонуси: Добијте до 300 евра
???? Промотивен код : 200 евро
Побарајте бонус од 300 евра
MELbet казино

✔️ Најдобро оценето портфолио на казино
✔️ Огромен бонус за нови клиенти
✔️ Најквалитетни игри со дилери во живо

???? Бонус : до 1750 € + 290 бесплатни вртења
???? Промотивен код : ml_159436
побарување1750 € + 290 Бесплатно вртење
BetWinner казино

✔️ Широк спектар на казино игри во портфолиото на Betwinner
✔️ Многу практични банкарски портали
✔️ Прекрасни бонуси со промо кодови

👉 Бонуси: 1500 € + 150 слободен врти
???? Промотивен код : argent2035
Побарајте 1500 евра + 150 бесплатни вртења
мега-облог-лого-транспарентно Мега облог

✔️ Доверливо казино
✔️ Широк асортиман на автомати
✔️ Казино игри во живо со вистински дилери

???? Бонус : 1500 € бонус + 150 бесплатни вртења
???? Промотивен код : FDDC
Побарајте бонус од 1000 евра
ВИДИ ПОВЕЌЕ

Стапката на плата варира во зависност од понудените анкети. Минималното повлекување е 20 евра, но лесно може да се постигне.        

✔️Животна точка

Life Points нуди одговор на анкети. Со приклучување на панелот за потрошувачи на страницата, можете да го дадете вашето мислење за различни теми и да тестирате производи или услуги.

Наградувањето е во готовина, хартиени или електронски ваучери, секогаш со систем на поени кои треба да се заменат за посакуваната награда. Ја препорачуваме страницата, таа е многу сериозна.

✔️ Зелена пантера

По завршувањето на процесот на бесплатна регистрација на нашата страница, членовите ќе добијат пристап до нашиот портал за шопинг кој е полн со разновидни трговци.

Само кликнете на нашата врска за да влезете во оваа продавница, потоа купувајте таму и ќе уживате во попуст според сумата што сте ја потрошиле во оваа продавница.

Победи со Betwinner

Добијте 200% бонус по вашиот прв депозит. Користете го овој официјален промотивен код: argent2035

Статија за читање: Криптографија: монета наспроти токен 

Можете да ги откупите вашите акумулирани добивки за пари и награди. Придружете ни се денес и купувањето преку Интернет не само што ќе биде забавно, туку и наградувачко.

Има многу други можности во „ Да победи од Greenpanthera.com, како што се анкети на денот, анкети и други задачи. За да ги искористите овие можности, едноставно најавете се на вашата сметка и изберете " Да победи ".

✔️i-Say

 

Благодарение на Интернетот, многу онлајн активности помагаат да се зголеми приходот. На пример, можеме да даваме курсеви преку видео конференција и да пишуваме статии.

Но, има и други активности кои се полесни за правење. Еден од нив е да одговарате на анкети на јас велам. Тоа е платформа која ги наградува своите корисници кога учествуваат во анкети.

Статија за читање: Совети за ефикасно рекламирање на вашиот бизнис 

Само одговорете на неколку прашања и добивате готовина. Многу корисници веруваат во тоа I-Say Market е сигурен.

Други, од друга страна, поради нивното лошо искуство со страницата, сметаат дека попрво треба да користат друга платформа.

✔️ Метаскоп

Metaskope ви дава можност слободно да го изразите вашето мислење за многу теми. Конечно место да го кажете тоа што мислите.

За секое учество акумулирате поени кои можете да ги замените за ваучери за подарок или да донирате за здруженија.

✔️ Нилсен

Nielsen Homescan е еден од најдобрите панели во светот за да заработите пари на Интернет со скенирање на вашите набавки.

Панелот домашно скенирање ги поттикнува членовите да пополнат лесни и забавни анкети кои ви помагаат да го слушнете вашиот глас како потрошувач!

Принципот е едноставен:

  • Дома добивате скенер бесплатно / го користите вашиот паметен телефон.
  • Nielsen Homescan анонимно собира баркодови скенирани при купувања од потрошувачите.
  • Добивате подароци.

✔️ Моброг

Платени анкети помеѓу 0.50 и 2 евра, праг од 5 евра за враќање на парите и 1 евро за победа на секој регистриран упат.

Моброг е стара рака во овој тип на сајтови и нема од што да се плашиш со регистрирање на него.

Можеби ќе добиете помалку анкети отколку што очекувавте, но тоа е единствената лоша страна.

✔️ Искуството е ваше

И покрај малку строгиот изглед, The Experience е ваше добра опција. Се плаќа доста добро и редовно се нудат анкети.

Статија за читање: Како да продавате услуги за графички дизајн преку Интернет ?

Ако вашиот профил не соодветствува со анкетата за која станува збор, сепак добивате еквивалент на неколку центи. Единствениот реален проблем останува прагот од 40 евра што треба да го достигнете за да можете да ги повлечете парите.

Ако ви се брза, тргнете по друг пат.

✔️ Анкета Pronto

Станува збор за сајт каде парите се изразуваат во долари и кој се плаќа само преку Paypal. По овој детал, остануваме на основите: одговараме на анкети, правиме кешбек итн.

Забележете тоа Ќе ви бидат понудени 4 евра од регистрација и дека, доколку ги упатите вашите пријатели, ќе добиете 10% од парите што ги заработуваат. Негативната поента е што треба да достигнете 30 долари пред да можете да ги искеширате парите.

✔️ YouGov

Сигурен и лесен за користење, YouGov е една од добрите опции со која лесно можете да заработите 20 евра месечно. Само, никогаш нема да станете неизмерно богати со одговарање на анкети.

Спонзорството носи 1 евро по кум кој ќе одговорил на 5 анкети. Затоа, ако сакате да ги удвоите вашите добивки, не плашете се да ги опијаните и оние околу вас за да се пријават.

Доволно сте импрегнирани, на вас е да играте. Сега ви е можно преку неговите различни страници да заработите пари дури и додека седите во вашата бања.